5 důvodů, proč vám žloutnou zuby. Můžete je mít opět bílé

Každý touží po bílém a zářivém úsměvu, ale často se stává, že nám úsměv zamrzne, když vidíme, jak se bílá sklovina stále více barví do žluta. Často nepomáhají ani bělící pasty, ale řešením je zbavit se zlozvyků, které tento problém způsobují. Dobrou zprávou je, že tento proces lze zvrátit a opět získat zuby jako perličky.

Čistit zuby často? Ano, ale správně.
Nadměrné používání zubní vody
Vnímáme ji jako nástroj svěžího dechu a kvalitního vyčištění, ale podle dentisty Harolda Katze všeho moc škodí. Ústní voda obsahuje kombinaci minerálů, enzymů a kyslíkových sloučenin, které udržují rovnováhu pH v ústech neutrální. Může však paradoxně způsobovat opotřebení skloviny. Takže se zubní vodou to příliš nepřehánějte. Namísto ústní vody si zuby raději vyčistěte.

Příliš mnoho kyselého ovoce a zeleniny
Sklovinu mohou obarvit citrusové plody a šťávy, rajčata, ananas, ocet, sycené nápoje, sportovní nápoje a některé salátové dresinky na bázi octa. Pokud se jim nemůžete vyhnout, spláchněte jídlo čistou vodou. Podle Katze je vhodné vypít dostatek vody i po extrémně barvících jídlech a nápojích jako jsou například borůvky, čaj a červené víno. Zuby vám sice nezabarví, ale postupem času sníží atraktivní bílý lesk skloviny.

Dokážeme si prodloužit život už za mlada?
Skoncujte s kouřením
Pokud byste si denně dali jednu cigaretu, vaše zuby to zvládnou. Ale tuzí kuřáci své zuby prakticky neustále udí a tak následně vypadá i jejich sklovina. Proto je lepší neškodit svému zdraví a hezčí budou i vaše zuby.

Používejte zubní nit i mezizubní kartáčky
Jednoduše všechny dostupné metody, abyste své zuby precizně zbavili povlaku. Protože nejen z ploch je třeba dostat nečistoty, ale také z mezizubních prostor. Právě v nich se totiž mohou dlouhodobě skrývat bakterie, které způsobují nejen kaz, ale stejně tak i skvrny na sklovině. A to rozhodně nepůsobí atraktivní.

Zuby si čistíte nešetrně
Čistit zuby často? Ano, ale správně. Podle Harolda Katze může sklovinu poškodit i pravidelné čištění zubů. To může platit zejména tehdy, obsahuje-li vaše zubní pasta abrazivní činidla. Lepší je využít kvalitní pastu a měkký kartáček. Při čištění zubů totiž neplatí, že čím intenzivněji „smirkujete“ o to hezčí úsměv mít budete. Často to končí právě opačně.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -časopis

Další články autora