Nevěřte tomuto trendu z TikToku: Šíří se tam nejhorší rada ohledně mužů, jakou můžete dostat

Pokud by chtěl, tak by se ozval a zajímal víc… Vztahy jsou však příliš komplikované na to, aby tato častá a jednoduchá rada pokaždé platila.

Pokud se jí budete řídit, možná se připravíte o dobrého partnera i své štěstí
Na TikToku se objevil nový trend a ženy hromadně sdílejí „kouzelnou větu“, že pokud by muž skutečně chtěl, tak by se ozýval častěji. Pokud by muž skutečně chtěl, víc by se vás dotýkal. Pokud by muž skutečně chtěl, psal by vám více krásnějších zpráv, volal vás častěji ven, byl více romantický, pozorný, dával více komplimentů, více si s vámi povídal. Dělal by cokoli, co ve vztahu potřebujete vy, kdyby skutečně chtěl…

Výsledkem této řady jsou uražené ženy, které pak raději zahodí vztah i přesto, že by mohl zcela normálně fungovat. Očekávat, že budou vaše potřeby a touhy naplněny jen na základě přesvědčení, že muž bude pro vás automaticky dělat možné i nemožné, má-li o vás opravdu zájem, může vztah pohřbít dříve, než vůbec začne.

Láska, zda traumatické pouto, které nám ubližuje? Jak to rozeznat a znát, že jsi partnera…
Bez komunikace není ani pochopení
Znáte známé přísloví, které hovoří o tom, že němému dítěti ani vlastní mít nerozumí? Stejně to platí iv partnerských vztazích a především na začátku, kdy se s partnerem jen poznáváte. Každý člověk projevuje lásku jiným způsobem, potřebuje více nebo méně času, aby se s někým dokázal sblížit, má jinou povahu, jiné nastavení. Zatímco někdo se druhého potřebuje neustále dotýkat, dělat velká romantická gesta a hýčkat si ženu jako nedotknutelnou princeznu, další může být opatrnější, zdrženlivější a náklonnost může projevovat i tím, že vás bude jen poslouchat.

Proto pokud se vám něco nezdá hned na začátku, nejste si v mužově chování vůbec jistá, namísto toho, abyste to uzavřeli s větou, že „pokud by chtěl, bylo by to jinak“, zkuste si s ním otevřeně promluvit. Bude to určitě prospěšnější, než hrdě prohlásit, že nebudete ztrácet čas s někým, kdo vám nedává, co potřebujete. I při dlouhodobých vztazích se může stát, že časem vyhasne jiskra a tehdy je opět nejdůležitější upozornit partnera na to, co vám chybí. Ne tiše čekat, jestli na to přijde sám, protože druhá strana nemusí problém vůbec zaregistrovat.

Nastavte si zrcadlo
Víte, že tak, jak vám může ve vztahu něco chybět a nerozumíte chování partnera, podobné pocity může mít i on, jen vám o nich také neřekne? Proto je dobré si občas nastavit pověstné zrcadlo a zeptat se sama sebe, zda jste mezitím nepřestali nebo nezapomněli dělat věci, které mu dělaly radost, které byly pro něj ve vztahu důležité, přestože vás až tak nebavili. Nic nezkazíte ani tím, když si s ním na toto téma promluvíte a přímo se zeptáte, jestli mu něco ve vztahu nechybí, jestli je šťastný a pak mu řeknete io věcech, které trápí vás – například, že potřebujete více romantiky a navrhnete rande, jaké jste zažívali na začátku vztahu. Věřte, že to bude fungovat lépe, než mlčení, urážení a věčné čekání, během kterého se budete jen trápit ve vlastní hlavě.

Pokud se setkáváte jen krátce, za otázku, co je pro něj ve vztahu nebo na partnerce důležité, nic nedáte a alespoň budete mít ve věcech jasnější.

Happy couple talking while sitting on a meadow

Myslete na to, že každý jsme jiná osobnost
Představte si situaci, že se s někým určitý čas stýkáte, máte o něj vážný zájem, on vás neustále kontaktuje, lidsky si rozumíte, ale když se setkáte, jaksi se nemá k činům a drží si odstup. A dále si představte, že by vám kámoška, ​​které na vašem štěstí záleží a nechce, abyste s někým riskovali jen ztracený čas a zlomené srdce, řekne, že pokud by o vás opravdu měl zájem a chtěl by, určitě by už něco udělal.

Ano, občas se stane, že jsou city jen jednostranné a muž vás možná bere jako dobrou kamarádku a vy se musíte vyrovnat s tím, že jste se zamilovali, ale nic z toho nebude. A ano, platí i to, že čím déle se v takovém vztahu budete motat, tím hůře pro vás, ale co když tomu tak není? I muži jsou často stydliví, neumí rozluštit signály, že o ně máte zájem i přesto, že jsou podle vás zřetelné. Mohou být opatrní po předchozím nevydařeném vztahu, mít nízké sebevědomí…

Young woman drinking coffee and communicating with her smiling boyfriend in a cafe.

Právě proto není vhodné poslouchat rozšířenou „radu nad zlato“, že pokud by chtěl, tak by něco udělal (ať si tam dosadíte cokoliv), a tedy jelikož potřebnou věc nedělá, nevyplatí se s ním ztrácet čas. Nikdy nevíte, jestli nezahodíte vztah a neodmítnete muže, který za to stál jen kvůli hrdosti a tomu, že jste se nezkusili nejprve zeptat.

Zabiják zvaný povinnosti a stres
V ideálním světě by na sebe měli partneři vždy dostatek času a prostoru a mohli by se věnovat tomu druhému tolik, kolik opravdu chtějí. Tehdy bychom se zmíněnou radou řídit možná i mohli, protože by záviselo jen na člověku.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -časopis

Další články autora