Absolutní nutnost letní péče o pleť? Sérum, dámy a pánové! A tady jsou důvody

Zdeno Gáfrik, Pravda 13.07.2022 10:46 olej – pokožka – péčeFoto: SHUTTERSTOCK
Koncentrované účinné látky jsou prospěšné pro pleť nejen v rámci řešení problémů, ale také ve smyslu toho, že na pokožku nanesete „více a přitom méně“.
Pod vlivem silnějšího slunečního záření a UVA a UVB paprsků, které se v něm nacházejí, naše pleť v létě reaguje výrazněji na vlivy prostředí. Snad nemusíme ani připomínat, že ochranný faktor je základem každodenního kosmetického rituálu. Krém se SPF byste měli aplikovat každé ráno ještě před odchodem z domova a reaplikovat. V případě dovolené se jeho potřeba a spotřeba ještě zvyšuje.

Odhlédneme-li však od této součásti kosmetické výbavy, pak je zde ještě jeden produkt, který si zaslouží speciální pozornost. Séra.

Napěnit, masírovat, opláchnout! Jaké jsou hlavní benefity čištění pokožky pěnou?
Ptáte se, proč právě v létě je dobré sáhnout po sérách? Důvodů je hned několik. Jako první lze jmenovat, že se jedná o koncentrovanou péči, která je pro pokožku intenzivnější a dokáže cílit na změny v pleti způsobené sluncem, vodou v bazénu, vlivy prostředí či třeba předvoleným stresem.
.
V létě můžeme na pleti pozorovat například úbytek kolagenu, v hlubších vrstvách pokožky dochází k dehydrataci a v povrchových se zase mohou tvořit pigmentové skvrny nebo suchá místa – dokonce i tehdy, pokud o pleť příkladně pečujete. Důležité je tedy, na podobné změny reagovat posílením péče. V sérách naleznete silného spojence pro řešení uvedených a mnoha dalších problémů s pokožkou.

Koncentrované účinné látky jsou prospěšné pro pleť nejen v rámci řešení problémů, ale také ve smyslu toho, že na pokožku nanesete „více a přitom méně“. Ano, kůže totiž v létě nemusí být naprosto nadšená z vrstvení produktů, na jaké jste zvyklá například ze zimní kosmetické péče. Důvodem je teplo, pocení se, následně například ucpávání pórů, mastnění kůže – i proto je ideální v létě volit sérum a třeba vynechat klasický krém. Samozřejmě, na závěr vždy musí přijít produkt se SPF.

Close up beautiful young woman applying serum, oil on face on white background. Concept of cosmetics, makeup, natural and eco treatment, skin care. Shiny and healthy skin, fashion, healthcare.

Séra jsou také skvělým pomocníkem v noční péči, kdy kůže může regenerovat během spánku. Tehdy je dobré volit výživná séra, která podpoří hydrataci pokožky, zklidnění či například bojují s pigmentovými skvrnami. Potřebujete ještě více důvodů? Věříme, že ne… Inspiraci na séra naleznete v naší galerii.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -časopis

Další články autora