Nespoléhejte se na partnera. Ženské kondomy chrání i vás. Umíte je správně používat?

Kondom nebo kondom se dlouhá léta považoval výsostně za mužskou formu ochrany i antikoncepce. Ovšem ani ženy už nemusí zůstat odkázáno pouze na to, zda si tuto výbavu k nim partner donese. Velkou výhodou v intimním životě je použití ženských kondomů, které učiní váš sex bezpečnější a zdravější bez ohledu na „zapomnětlivost“ partnera.

Spolehlivost ženského kondomu je přibližně stejná jako u mužské verze a počítá se na 95 %.
Méně dostupné, ale žádané
Pokud jste o nich ještě neslyšeli, je to i proto, že je nekoupíte v každé drogerii, jako ty mužské. Naštěstí je lze koupit ve specializovaných obchodech nebo přes internetu. Jsou dlouhé přibližně 17 centimetrů a jejich tloušťka je o něco větší než u kondomu mužského, ale na druhé straně nemačkávají mužův penis, přilnou ke stěně vagíny a partner tak prakticky vůbec necítí omezení, jako je tomu při navlékání kondomu na penis. Takže pokud chcete inovaci a přitom používáte běžně kondomy, je to příjemné osvěžení sexuálního života i rutiny. Zrovna o něco finančně náročnější.

Collection of colorful condomsSelective focus; shallow DOF

Působí méně esteticky
Ženský kondom má na konci pevnější kroužek, který zavedete hluboko do vagíny a následně se kondom po ní dokonale rozvine. Nevýhodou je, že kondom je značně nápadnější než ten mužský, protože jeho konec přikrývá i zevní genitálie ženských pohlavních orgánů. Není proto vhodný, pokud se chcete věnovat i orálnímu sexu, nebo je vhodné zavést ho až těsně před souloží. Pokud však partner na chvíli pomine estetiku, požitkem bude překvapen.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -časopis

Další články autora