Když miláček nestačí. Jak pojmenovat partnera i slovně?

Slova ve vztahu nejsou zbytečná. Právě naopak. Vytváří úplně jinou atmosféru ve vztahu, než když se oslovujete jen křestními jmény. Není nic neobvyklého dávat si ve vztahu přezdívky. A některé dokážou v partnerovi vyvolat příjemné emoce, že už jen slovem či dvěma ho správně nabudíte.

Jak dlouho jsme šíleně zamilovaní?
Přezdívky vybírejte s citem
Dát někomu přezdívku jinou než drahoušku a miláček vyžaduje jistou míru důvěry i pochopení. „Dát přezdívku vytváří jistou intimní míru důvěry i zranitelnosti,“ tvrdí psycholožka Chloe Carmichael. „Přezdívka je projevem náklonnosti, zatímco přijetí přezdívky je projevem hluboké důvěry toho, kdo ji přijme,“ dodává. Přezdívky mohou být také vtipné, ale hlavně by měly osobu ukázat v roztomilém světle. Proto vyžaduje i poznání druhého člověka a faktů, co ho může zranit nebo naopak potěšit.

Přelaďte na hlubší míru důvěry
„Stručně řečeno, přezdívky znamenají hlubokou úroveň důvěry a intimity,“ říká Carmichael. To znamená, že dokáží ve vztahu být jakýmsi nástrojem pro vyvolání příjemné atmosféry a něžnosti.

Proto sexuoložka Gigi Engle říká, že každý pár si může najít své milé přezdívky, ale je třeba si je dát s něhou a rozhodně ne s cílem na tom druhém zveličit chyby, ale naopak to, co pokládáte za nejmilejší.

Nejoblíbenější přezdívky
Patří do kategorie obecně rozšířených a určitě jimi nic nezkazíte. Pokud někoho nazvete zlato, miláčku, drahý, lásku, to vše je přezdívka, která patří obecné rovině a například při setkání, nebo oslovení i na dálku, okamžitě navodí pocit laskavosti. Jedná se o přezdívky, které můžete mít v kategorii obecné a Chloe Carmichael je radí používat v případě, že chcete například i na dálku navázat vysokou míru důvěry.

Couple, Romantic, Dinner, Togetherness, Holiday

Intimní přezdívky
Je skvělé, pokud si je osvojíte. Jedná se o přezdívky, které si nebudete mluvit na veřejnosti, ale například v intimní chvíli. Jejich použití například večer partnerovi naznačí, že máte vášnivé úmysly. Zde je však třeba upozornit, že by měli působit spíše povzbuzující. Něco jako můj špatný kluk, pokud máte chuť na drsnější sex, nebo andílek a mědíček, pokud se chcete mazlit. Stačí jediné slovo a partner se už bude umět zorientovat, po čem vaše tělo prahne.

Unikátní přezdívky
Můžete si je dávat jako vzpomínky na něco hezkého. Třeba na příjemný zážitek. Klidně můžete partnerovi říkat například hrdina, sportovec, vytrvalec, bojovník, chcete-li pohladit jeho ego a vy jste přezdívku vymysleli například v situaci, kdy se zachoval tak, že vám z toho padla sáňka. Pokud mu taková přezdívka přischne, pohladíte mu ego na počkání.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -časopis

Další články autora